Remote transmitter Tousek RS 868-TXR-4
Manufacturer: Tousek
Manufacturer index: 13180030
Index: 2351
4-button transmitter, operating at a frequency of 868.3 MHz and compatible with Tousek RS coding. Housing made of plastic. Equipped with a key ring.
Technical specification
| Frequency | 868.3 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 4 |
| Coding | Tousek Rolling Code RS 868 |
| Modulation | FSK |
| Battery type | 1 × 12 V, GP23A |
| Dimensions | 45 × 84 × 13 mm |
| Operating temperature | -10 °C ÷ +55 °C |
| Wall mount | ✘ |
| Key ring | ✔ Included |
| Battery | ✔ Included |
Manufacturer / Responsible entity
Tousek Ges.m.b.H
Zetschegasse 1
1230 Wien
Austria
Phone: +43 1 667 36 01
E-mail: info@tousek.at
Zetschegasse 1
1230 Wien
Austria
Phone: +43 1 667 36 01
E-mail: info@tousek.at
PRODUKT WYCOFANY
Dostępny zamiennik
