Fotocell Somfy Master Pro 180
Tillverkare: Somfy
Tillverkarindex: 1841216
Index: 1417
EAN:
8027908506726
Trådbunden relä-fotocell NO, drivs med 24 V AC/DC. Avsedd för utanpåliggande montage. Möjliggör horisontell justering av strålen i 180°.
Teknisk specifikation
| Anslutningsmetod | Trådbundna |
|---|---|
| Strömförsörjning | 24 V AC/DC |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Utgångstyp | NO-relä |
| Utgångsbelastning | 1 A vid 30 V |
| Strömförbrukning | 27 mA |
| Räckvidd | 30 m |
| Axiell justering |
180° horisontellt ±10° vertikalt |
| TX-RX-synkronisering | ✔ |
| Hölje | Plast |
| Skyddsklass | IP45 |
| Säkerhetsklassificering | Typ D enligt standard EN 12453 |
| Dimensioner | 45 × 130 × 43 mm |
| Drifttemperatur | -20 °C ÷ +55 °C |
| Leveransomfattning |
1 × Sändande fotocell TX 1 × Mottagande fotocell RX |
Tillverkare / Ansvarig enhet
Somfy Activités SA
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
Frankrike
Telefonnummer: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
Frankrike
Telefonnummer: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris