Sliding gate operator Nice ROX ROX600
Manufacturer: Nice
Manufacturer’s index: ROX600
Index: 3043
For gates weighing up to 600 kg. Equipped with a classic control unit with a built-in Radio receiver. Mechanical limit switches.
Technical specification
| Built-in control unit | ✔ Nice ROA38 |
|---|---|
| Maximum gate leaf weight | 600 kg |
| Power supply | 230 V |
| Power supply - motor | 230 V |
| Synchronous operation of two drives | ✘ |
| Protection degree | IP44 |
| Operating temperature | -20 °C ÷ +50 °C |
| Dimensions | 330 × 303 × 210 mm |
Manufacturer / Responsible entity
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
PRODUKT WYCOFANY
Dostępny zamiennik
Sliding gate operator Nice ROX 1000
PRZEJDŹ DO PRODUKTU
Manufacturer’s index: ROX1000R10
479,00 €479,00 €
net price0% VAT
net price0% VAT
