Trådlös fotocell Came DXR10BAP
Tillverkare: Came
Tillverkarindex: 806TF-0060
Index: 1317
Universell batteridriven fotocell med reläutgång NO/NC. Sändare drivs med CR123A-batteri, mottagare med spänning i intervallet 12–24 V AC/DC. Avsedd för utanpåliggande montering eller på dedikerade pelare. Möjlighet till horisontell axiell justering i intervallet 180°.
Teknisk specifikation
| Anslutningsmetod |
Sändare: trådlös Mottagare: kabel |
|---|---|
| Strömförsörjning |
Sändare: 1 × CR123A, 3 V Mottagare: 12–24 V AC/DC |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Utgångstyp | Relä NO/NC |
| Utgångsbelastning | 500 mA vid 24 V |
| Strömförbrukning | <40 mA |
| Räckvidd | 10 m |
| Axiell justering | ✔ |
| TX-RX-synkronisering | ✔ |
| Hölje | Plast |
| Skyddsklass | IP54 |
| Säkerhetsklassificering | - |
| Dimensioner | 46 × 108 × 36 mm |
| Drifttemperatur | -20 °C ÷ +55 °C |
| Leveransomfattning |
1 × Sändande fotocell TX 1 × Mottagande fotocell RX 1 × Batteri CR123A, 3 V |
Tillverkare / Ansvarig enhet
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris