Trådløs fotocelle Came DXR10BAP
Producent: Came
Producentindeks: 806TF-0060
Indeks: 1317
Universal batteridrevet relæ-fotocelle NO/NC. Sender forsynet med CR123A-batteri, modtager med spænding i området 12–24 V AC/DC. Designet til overflademontering eller på dedikerede søjler. Mulighed for aksial horisontal justering inden for 180°.
Tekniske specifikationer
| Tilslutningsmetode |
Sender: trådløs Modtager: kabel |
|---|---|
| Strømforsyning |
Sender: 1 × CR123A, 3 V Modtager: 12–24 V AC/DC |
| Monteringstype | Overflademonteret |
| Udgangstype | NO/NC-relæ |
| Udgangsbelastning | 500 mA ved 24 V |
| Strømforbrug | <40 mA |
| Rækkevidde | 10 m |
| Aksial justering | ✔ |
| TX-RX synkronisering | ✔ |
| Hus | Plastik |
| Beskyttelsesgrad | IP54 |
| Sikkerhedsklassificering | - |
| Dimensioner | 46 × 108 × 36 mm |
| Driftstemperatur | -20 °C ÷ +55 °C |
| Leveringsomfang |
1 × Fotocelle sender TX 1 × Fotocelle modtager RX 1 × Batteri CR123A, 3 V |
Producent / Ansvarlig enhed
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Vis detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Total netto for :
Total brutto for :
Salgsenhed:
stykker
stykker
Minimumsantal:
1 stykke
1 stykke
Leveringsomkostning:
Gratis
Gratis
Ved større ordrer eller projekter tilbyder vi mulighed for prisforhandling.
Forhandl pris