Fotocell Somfy Master Pro Bitech
Tillverkare: Somfy
Tillverkarindex: 1841233
Index: 1419
Trådbunden relä-fotocell NO/NC, trådbunden, även kompatibel med Somfy- och Wiśniowski by Somfy-motorer utrustade med styrcentraler med BUS-anslutning.
Teknisk specifikation
| Anslutningsmetod | Trådbundna |
|---|---|
| Strömförsörjning |
24 V AC/DC Somfy BUS |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Utgångstyp |
NO- och NC-relä Somfy BUS |
| Utgångsbelastning | 1 A vid 30 V |
| Strömförbrukning | 27 mA |
| Räckvidd | 10 m |
| Axiell justering | ✘ |
| TX-RX-synkronisering | ✔ |
| Hölje | Plast |
| Skyddsklass | IP54 |
| Säkerhetsklassificering | Typ D enligt standard EN 12453 |
| Dimensioner | 38 × 120 × 27 mm |
| Drifttemperatur | -20 °C till +60 °C |
| Leveransomfattning |
1 × Sändande fotocell TX 1 × Mottagande fotocell RX |
Tillverkare / Ansvarig enhet
Somfy Activités SA
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
Frankrike
Telefonnummer: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
Frankrike
Telefonnummer: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris