Fotocell Came DXR20CTP
Tillverkare: Came
Tillverkarindex: 806TF-0120
Index: 740
EAN:
8050456092809
Universell trådbunden fotocell med reläutgång NO/NC, drivs med spänning i intervallet 12–24 V AC/DC. Avsedd för utanpåliggande montering, även på mycket trånga platser. Möjlighet till horisontell axiell justering i intervallet 180°.
Teknisk specifikation
| Anslutningsmetod | Trådbundna |
|---|---|
| Strömförsörjning | 12–24 V AC/DC |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Utgångstyp | Relä NO/NC |
| Utgångsbelastning | 500 mA vid 24 V |
| Strömförbrukning | 40 mA |
| Räckvidd | 20 m |
| Axiell justering | 180° horisontellt |
| TX-RX-synkronisering | ✔ |
| Hölje | Plast |
| Skyddsklass | IP54 |
| Säkerhetsklassificering | - |
| Dimensioner | 30 × 117 × 29 mm |
| Drifttemperatur | -20 °C ÷ +55 °C |
| Leveransomfattning |
1 × Sändande fotocell TX 1 × Mottagande fotocell RX |
Tillverkare / Ansvarig enhet
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris