Came G06850
Manufacturer: Came
Manufacturer index: G06850
Index: 2521
Tubular aluminum arm with dimensions ∅100 × 6850 mm. Prepared for LED strip installation.
Technical specification
| Width | 2375 mm |
|---|---|
| Height | 2125 mm |
| Surface finish | Woodgrain |
| Number of sections | 4 |
| Height of section | 531 mm |
| Door style | M-ribbed |
| Track type | Z - tension springs |
| Door thickness | 42/20 mm |
| Heat transfer coefficient of door sheet | 1.36 W/m²K |
Manufacturer / Responsible entity
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
Show details
GST rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the option to negotiate the price.
Negotiate price