Remote transmitter EcoStar RSC 2 – 433 MHz
Manufacturer: EcoStar
Manufacturer index: 437681
Index: 2503
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | EcoStar RollingCode |
| Number of channels | 2 |
| Housing color | Black |
| Battery type | 1 × CR2025, 3 V |
| Protection rating | IP20 |
| Operating temperature | -10 °C to +55 °C |
| Dimensions | 30 × 65 × 14 mm |
| Battery | ✔ Included |
| Wall mount | ✔ Included |
| Key ring | ✔ |
Manufacturer / Responsible entity
Telephone:
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price