Slaggrindsöppnare Came ATI30AGF
Tillverkare: Came
Tillverkarindex: 801MP-0190
Index: 1083
EAN:
8050456100108
Ny version av **Came ATI** grindöppnare för slaggrindar med en bladsvikt på upp till **800 kg** och en längd på upp till 3 meter. **Snabb öppningstid upp till 90 grader**. Avsedd för privat- och industribruk. **230 V motor**. Utrustad med encoder och mekaniska gränslägen för grinden i öppet och stängt läge.
Teknisk specifikation
| Maximal grindvikt | 800 kg |
|---|---|
| Maximal grindlängd | 3 m |
| Användning | Privatbruk, industriellt bruk |
| Inbyggd styrcentral | ✘ |
| Motorförsörjning | 230 V AC |
| Gränslägesbrytare/stopp - öppning | ✔ |
| Gränslägesbrytare/stopp - stängning | ✔ |
Kapacitet
| Öppningshastighet till 90 grader | 13 sekunder |
|---|---|
| Kraft | Maximalt 4000 N |
| Arbetscykler | 32 cykler per timme vid 20 °C |
| Strömförbrukning | 1,1 A |
| Effekt | 220 W |
Mått, vikt
| Skyddsklass | IP54 |
|---|---|
| Drifttemperatur | -20 °C ÷ +55 °C |
| Dimensioner | 830 × 165 × 100 mm |
| Vikt | 8,5 kg |
Tillverkare / Ansvarig enhet
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italien
Telefonnummer: +39 0422 4940
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris