Remote transmitter Beninca IO.2WV – Yellow
Manufacturer: Beninca
Manufacturer’s index: IO.2WV.YELLOW
Index: 1080
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 2 |
| Buttons colour | Yellow |
| Power supply | 3V, CR2025 |
| Protection rating | IP30 |
| Weight | 12 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +70°C |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Dimensions | 55 × 28 × 10 mm |
Manufacturer / Responsible entity
Automatismi Beninc? S.p.A.
Via del Capitello 45
36066 Sandrigo (VI)
Italy
Telephone: +39 0444 751030
Via del Capitello 45
36066 Sandrigo (VI)
Italy
Telephone: +39 0444 751030
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE