Fotocelle Nice EPMOR
Producent: Nice
Producentindeks: EPMOR
Indeks: 4468
EAN:
8032595796640
Universel reflekterende kablet relæ-fotocelle NO eller NC, strømforsynet med spænding i området 12–24 V AC/DC. Overflademontering. Leveres med reflektor med dæksel.
Tekniske specifikationer
| Tilslutningsmetode | Enkeltsidet trådløs |
|---|---|
| Strømforsyning | 12–24 V AC/DC |
| Monteringstype | Overflademonteret |
| Udgangstype | Relæ NO eller NC |
| Udgangsbelastning | 500 mA ved 48 V |
| Strømforbrug | 50 mA |
| Rækkevidde | 8 m, under optimale forhold 15 m |
| TX-RX synkronisering | ✘ |
| Hus | Plastik |
| Beskyttelsesgrad | IP44 |
| Sikkerhedsklassificering | Type D i henhold til standarden EN 12453 |
| Dimensioner | 40 × 105 × 50 mm |
| Driftstemperatur | -20 °C ÷ +50 °C |
| Leveringsomfang |
1 × Sender-fotocelle 1 × Reflektor inkl. afskærmning |
Producent / Ansvarlig enhed
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Vis detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Total netto for :
Total brutto for :
Salgsenhed:
stykker
stykker
Minimumsantal:
1 stykke
1 stykke
Leveringsomkostning:
Gratis
Gratis
Ved større ordrer eller projekter tilbyder vi mulighed for prisforhandling.
Forhandl pris