Remote transmitter FAAC XT4 868 SLH LR – Black
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 7870101
Index: 805
EAN:
8055195026139
Radio transmitter with 4 buttons. It operates on a 868 MHz frequency and supports FAAC SLH encoding, with LR - long range technology too. Allows for controlling four motors, devices or functions.
Technical specification
| Frequency | 868.35 MHz |
|---|---|
| Coding | FAAC SLH - 868 |
| Number of channels | 4 |
| Button | Black |
| Battery type | 2 x 3V, CR 2032 |
| Protection rating | IP20 |
| Weight | 20 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 40 × 63 × 10 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✘ Available for purchase separately |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
REQUEST A QUOTE