Sliding gate operator Came BX243
Manufacturer: Came
Manufacturer index: BX243
Index: 461
Technical specification
| Embedded control board | ✔ Came ZN2 |
|---|---|
| Maximal weight of gate leaf | 300 kg |
| Power supply | 230V |
| Power supply - engine | 24V |
| Synchronous operating with second motor | ✘ |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 298 × 335 × 212 mm |
Manufacturer / Responsible party
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
The price of this product is based on an individual quote.
GET A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum order quantity:
1 piece
1 piece