Remote transmitter BFT Mitto COOL C2
Manufacturer: BFT
Manufacturer index: D112306 2614118
Index: 2454
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | BFT Rolling Code |
| Number of channels | 2 |
| Housing color | Navy blue |
| Battery type | 1 × CR2032, 3 V |
| Protection rating | IP20 |
| Weight | 20 g |
| Operating temperature | -10 °C ÷ +55 °C |
| Dimensions | 31 × 66 × 13 mm |
| Battery | ✔ Included |
| Wall mount | ✘ |
| Key ring | ✔ |
Manufacturer / Responsible entity
BFT S.p.A.
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Telephone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Telephone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price