Wireless code keypad Sommer ENTRApin – 4090V000 – 868 MHz
Manufacturer: Sommer
Manufacturer index: 4090V000
Index: 3484
Technical specification
| Frequency | 868 MHz |
|---|---|
| Number of supported devices | 1 |
| Coding | SOMloq Rollingcode |
| Operating mode | Impuls |
| Number of buttons | 12 |
| Backlit keypad | ✔ |
| Power supply | 2 x 1.5V, AAA (LR03) |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 69 × 149 × 45 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
SOMMER Antriebs- und Funktechnik GmbH
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Phone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Phone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
The price of this product is set according to an individual quotation.
REQUEST A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece