Wireless code keypad KINGgates Digy Pad – 433 MHz
Manufacturer: KINGgates
Manufacturer index: DIGYPAD
Index: 2165
Wireless numeric keypad compatible with KINGgates radio coding. Supports up to 3 different devices.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz - KINGgates Rolling Code |
|---|---|
| Number of supported devices | 3 |
| Operating mode | Impuls |
| Backlit keypad | ✔ |
| Power supply | 2 x 1.5V, AAA |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP40 |
| Operating temperature | -10°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 65 × 109 × 35 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
The price of this product is set according to an individual quotation.
REQUEST A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece