Interface Nice IT4WIFI
Manufacturer: Nice
Manufacturer index: IT4WIFI
Index: 4472
WI-FI interface, allows control Nice motors via mobile devices like smartphones and tablets.
Technical specification
| Wi-Fi interface type | 802.11 b/g/n - 2.4 GHz |
|---|---|
| Power | 14 dBm to the connector |
| Security protocols | OPEN, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Antenna connector | SMA |
| Protection rating | IP30 |
| Humidity | 15% - 85% |
| Operating temperature | -20°C ÷ +50°C |
| Weight | 60 g |
| Dimensions | 58 mm × 63 mm × 24 mm |
Manufacturer / Responsible entity
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
REQUEST A QUOTE