Remote transmitter Nice ERA P6SV
Manufacturer: Nice
Manufacturer’s index: P6SV
Index: 3873
Transmitter for controlling roller shutters and blinds. It supports 6 motors or six groups of motors. Equipped with a slider to adjust the light intensity and supports the climate sensors.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | O-Code (Nice FLOR compatible) |
| Number of channels |
1 - ▲ Open - ■ Stop - ▼ Close, eg. automatic roller shutter - with slider - support the control of sun-sensor |
| Button | White |
| Battery type | 2 x 1.5V, AAA |
| Protection rating | IP40 |
| Weight | 90 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 49 × 150 × 14 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✔ Included in delivery |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE