Remote transmitter Nice ERA MiniWay MW3
Manufacturer: Nice
Manufacturer’s index: MW3
Index: 1224
Transmitter for controlling roller shutters and blinds. It supports 3 motors or three groups of motors.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | Nice FLOR |
| Number of channels | 3 - ▲ Open - ■ Stop - ▼ Close, eg. 3 x automatic roller shutter |
| Button | White |
| Battery type | 1 x 3V, CR 2032 |
| Protection rating | IP40 |
| Weight | 16 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 43 × 80 × 11 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✔ Included in delivery |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Telephone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE