Remote transmitter Nice ERA MiniWay MW2
Manufacturer: Nice
Manufacturer index: MW2
Index: 1223
Transmitter for controlling roller shutters and blinds. It supports 2 motors or two groups of motors.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | Nice FLOR |
| Number of channels | 2 - ▲ Open - ■ Stop - ▼ Close, eg. 2 x automatic roller shutter |
| Button | White |
| Battery type | 1 x 3V, CR 2032 |
| Protection rating | IP40 |
| Weight | 16 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 43 × 80 × 11 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✔ Included in delivery |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible party
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italy
Phone: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
GET A QUOTE