Wireless code keypad Normstahl FCT/EL – 433.92 MHz
Manufacturer: Normstahl
Manufacturer index: 40090300
Index: 1265
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 4 |
| Backlit keypad | ✔ |
| Power supply | 9V |
| Housing | Plastic, metal |
| Dimensions | 102 × 82 × 40 mm |
| Protection rating | IP55 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +50°C |
| Battery | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
Telephone:
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE