Remote transmitter Sommer 4071 TELECODY – 868 MHz
Manufacturer: Sommer
Manufacturer index: 4071V000
Index: 758
Technical specification
| Radio commands | 12 (10 with programmable access code, 2 without code) |
|---|---|
| Protection rating | IP64 |
| Range | ~25 m |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Weight | 180 g (with battery, without holder) |
| Dimensions | 147 × 48 × 30 mm (with holder) |
| Wall holder | ✔ Included in delivery |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Frequency | 868 MHz |
| Battery type | CR123A, 3V |
Manufacturer / Responsible entity
SOMMER Antriebs- und Funktechnik GmbH
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE