Remote transmitter FAAC TM2-DS – 433 MHz
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 7873892
Index: 806
Radio transmitter with 2 buttons. It operates on a 433 MHz frequency and supports FAAC RC encoding. Allows for controlling two motors, devices or functions.
Technical specification
| Coding | DS |
|---|---|
| Number of channels | 2 |
| Case color | Black |
| Power | Battery 12V |
| Dimensions | 76 × 17 × 38 mm |
| Number of combinations | 4096 |
| Operating temperature | -10°C ÷ +55°C |
| Frequency | 433.92 MHz |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE