Radio receiver Sommer 4796V001 – 868 MHz
Manufacturer: Sommer
Manufacturer index: 4796V001
Index: 1426
Technical specification
| Radio frequency | 868.8 MHz |
|---|---|
| Rated voltage range | AC/DC 12 - 14 Volt ±20% |
| Operating temperature | -20°C ÷ +70°C |
| Max. current consumption 12 Vdc | 80 mA |
| Max. current consumption 24 Vac | 175 mA |
| Switching capacity (ohmic load) |
1.0 A, DC 30 V 0.5 A, AC 125 V |
| Area of application | Dry, fully enclosed interiors |
| Memory slots | 112 radio codes |
| Dimensions | 109 × 40 × 32 mm |
| Weight | 55 g |
| Operating mode | Tipp |
Manufacturer / Responsible entity
SOMMER Antriebs- und Funktechnik GmbH
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
The price of this product is determined based on an individual quotation.
ASK FOR A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece