Wireless code keypad FAAC KP 868 SLH
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 404026
Index: 1371
Technical specification
| Connection type | Wireless |
|---|---|
| Frequency | 868.35 MHz - FAAC SLH |
| Number of supported devices | 3 commands and one direct command |
| Operating mode | Impuls |
| Backlit keypad | ✔ |
| Power supply | 1 x 9V |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 72 × 117 × 31 mm |
| Batteries | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
The price of this product is set according to an individual quotation.
REQUEST A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece