Wireless code keypad FAAC KP 868 SLH
Manufacturer: FAAC
Manufacturer’s index: 404026
Index: 1371
Technical specification
| Connection type | Wireless |
|---|---|
| Frequency | 868.35 MHz - FAAC SLH |
| Number of supported devices | 3 commands and one direct command |
| Operating mode | Impuls |
| Backlit keypad | ✔ |
| Power supply | 1 x 9V |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 72 × 117 × 31 mm |
| Batteries | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price