Photocell Entrematic LIN2
Manufacturer: Entrematic
Manufacturer’s index: LIN2
Index: 4322
Technical specification
| Nominal range | 30 m |
|---|---|
| Synchronisation TX-RX | ✔ |
| Power supply | 24V AC/DC |
| Power consumption | 50mA |
| Adjustability | ✔ horizontal 180° |
| Output load | 1A, 24V AC/DC |
| Housing | Plastic |
| Protection level | IP44 |
| Dimensions | 38 × 110 × 32 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX |
Manufacturer / Responsible entity
Telephone:
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price