Came DBC03
Manufacturer: Came
Manufacturer’s index: DBC03
Index: 1879
Surface-mounted repeater module
Technical specification
| Range | 10 m |
|---|---|
| Connection | Wireless |
| Power supply | 4 × 1.5V, AAA |
| Function |
2 × Receiver 1 × Transmitter |
| Output load | 0.5A, 24V |
| Power consumption | 150 µA |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 52 × 140 × 25 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Battery | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price