Remote transmitter Somfy Telis 1 Pure RTS
Manufacturer: Somfy
Manufacturer index: 1810936
Index: 1099
Technical specification
| Coding | RTS |
|---|---|
| Range | 20 m |
| Battery | 3V, CR2430 |
| Protection rating | Inside use, in a dry room, IP30 |
| Operating temperature | 0°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 134 × 41 × 21 mm |
| Number of channels | 1 |
| Frequency | 433.42 MHz |
Manufacturer / Responsible party
Somfy Activités SA
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
France
Phone: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
France
Phone: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
GET A QUOTE