Radio receiver Marantec Digital 343 – 433 MHz
Manufacturer: Marantec
Manufacturer index: 73298
Index: 905
Technical specification
| Operating mode |
Impulse for door operator ON/OFF Permanent operation impulse |
|---|---|
| Number of channels | 2 |
| Power supply voltage | 12-24 Vac/Vdc |
| Nominal absorbed current | 50 mA |
| Protection rating | IP20 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +60°C |
| Wiring | Conventional |
| Weight | 60 g |
| Dimensions | 66 × 62 × 31 mm |
| Frequency | 433 MHz |
Manufacturer / Responsible party
Marantec Antriebs- und Steuerungstechnik GmbH & Co. KG
Remser Brook 11
33428 Marienfeld
Germany
Phone: +49 5247 705-0
E-mail: info@marantec.com
Remser Brook 11
33428 Marienfeld
Germany
Phone: +49 5247 705-0
E-mail: info@marantec.com
The price of this product is based on an individual quote.
GET A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum order quantity:
1 piece
1 piece