Radio receiver FAAC RP2 LC – 433 MHz
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 787742
Index: 577
EAN:
8055195012811
Technical specification
| Power supply voltage | 24 Vdc |
|---|---|
| Nominal absorbed current | 20 mA |
| Number of channels | 2 |
| Storable codes | 256 |
| Nominal range | 50 m |
| Protection rating | IP00 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Dimensions | 50 × 46 mm |
| Frequency | 433.92 MHz |
Manufacturer / Responsible party
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
The price of this product is based on an individual quote.
GET A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum order quantity:
1 piece
1 piece