Photocell BFT Cellula 130
Manufacturer: BFT
Manufacturer index: P111273
Index: 1068
EAN:
8027908171078
Technical specification
| Range | 25 m |
|---|---|
| Synchronisation TX-RX | ✘ |
| Adjustability | ✘ |
| Power supply | 20÷31V AC/DC |
| Mounting | On surface |
| Output load | 1A, 24V AC/DC |
| Power consumption | 70 mA |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 36 × 80 × 29 mm |
| Operating temperature | -15°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX |
Manufacturer / Responsible party
BFT S.p.A.
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Phone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Phone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
PRODUKT WYCOFANY
Dostępny zamiennik