Radio receiver Came RE432
Manufacturer: Came
Manufacturer index: RE432
Index: 893
Universal, two-channel radio receiver compatible with all 433 MHz remote transmitters Came (TOP, TAM, TWIN and ATOMO).
Technical specification
| Number of channels | 2 |
|---|---|
| Power supply | 12-24 Vac / Vdc |
| Power draw when idle | 39 mA |
| Contact type | Resistive |
| Contact rated for | 1A (24 Vdc) |
| Circuit class | III |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 108 × 46 × 23 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Frequency | 433.92 MHz |
Manufacturer / Responsible entity
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
The price of this product is determined based on an individual quotation.
ASK FOR A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece