Remote transmitter Came TOP44REN
Manufacturer: Came
Manufacturer index: 806TS-0290
Index: 2413
EAN:
8050456087805
4-button transmitter operating at 433.92 MHz and 868.35 MHz. Compatible with a rolling code radio system - Came Rolling Code. High-quality plastic housing. Features a loop for attaching to keys.
Technical specification
| Frequency |
433.92 MHz 868.35 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 4 |
| Coding | Came Rolling Code |
| Battery type | 1 × CR2032, 3V |
| Dimensions | 36 × 73 × 15 mm |
| Operating temperature | -20 °C ÷ +55 °C |
| Wall mount | ✘ |
| Keyring | ✔ Included |
| Battery | ✔ Included |
Manufacturer / Responsible entity
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Phone: +39 0422 4940
Show details
GST rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the option to negotiate the price.
Negotiate price