Photocell FAAC XP 30 INOX
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 7851051
Index: 4003
EAN:
8055195026054
Technical specification
| Range | 30 m |
|---|---|
| Synchronisation TX-RX | ✔ |
| Adjustability | ✘ |
| Mounting | On surface |
| Power supply | 24V AC/DC |
| Output load | 60VA / 24W |
| Power consumption |
RX - 30mA TX - 20mA |
| Housing | Plastic and INOX |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 56 × 79 × 22 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Show details
GST rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the option to negotiate the price.
Negotiate price