Wireless photocell FAAC XP 20W D
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 785104
Index: 4000
EAN:
8055195012392
Technical specification
| Range | 10 m |
|---|---|
| Adjustability | ✔ horizontal, -90° +90° |
| Synchronisation TX-RX | ✔ |
| Mounting | On surface |
| Power supply |
RX - 12÷24V AC/DC TX - 12-24V AC/DC or battery 3V CR2 |
| Output load | - |
| Power consumption |
RX - 30mA TX - 40mA (battery VcR2) or 5mA (24V DC) |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 41 × 130 × 42 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX 1 × Battery 3V CR2 |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Show details
GST rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the option to negotiate the price.
Negotiate price