Photocell BFT Thea A15 O.PF
Manufacturer: BFT
Manufacturer index: 2601272
Index: 4329
Technical specification
| Range | 30 m |
|---|---|
| Adjustability |
✔ horizontal ±20° vertical ±5° |
| Synchronisation TX-RX | ✔ |
| Power supply | 24V AC/DC |
| Mounting | On surface |
| Output load | 1A, 30V |
| Power consumption |
RX - 36mA (10mA - STANDBY) TX - 26mA |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP55 |
| Dimensions | 43 × 110 × 40 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX |
Manufacturer / Responsible entity
BFT S.p.A.
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Phone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
Via Lago di Vico 44
36015 Schio (VI)
Italy
Phone: +39 0445 696511
E-mail: info@bft.it
Show details
GST rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects we offer the option to negotiate the price.
Negotiate price