Fotocell Nice EPMAO
Tillverkare: Nice
Tillverkarindex: EPMAO
Index: 2140
EAN:
8050506251996
Universell trådbunden fotocell relä NO/NC, drivs med spänning i intervallet 12–24 V AC/DC. Avsedd för utanpåliggande montering. Justering av strålen i intervallet 30° i alla plan. Vandaliseringssäkert hölje i metall.
Teknisk specifikation
| Anslutningsmetod | Trådbundna |
|---|---|
| Strömförsörjning | 12–24 V AC/DC |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Utgångstyp | Relä NO/NC |
| Utgångsbelastning | 500 mA vid 48 V |
| Strömförbrukning | 55 mA |
| Räckvidd | 15 m, kan utökas till 30 m |
| Axiell justering | ✔ upp till 30° i alla plan |
| TX-RX-synkronisering | ✔ |
| Hölje | Metall |
| Skyddsklass | IP44 |
| Säkerhetsklassificering | Typ D enligt standard EN 12453 |
| Dimensioner | 50 × 80 × 38 mm |
| Drifttemperatur | -20 °C ÷ +50 °C |
| Leveransomfattning |
1 × Sändande fotocell TX 1 × Mottagande fotocell RX |
Tillverkare / Ansvarig enhet
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris