Photocell FAAC SAFEBEAM
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 785165
Index: 261
Technical specification
| Range | 20 m |
|---|---|
| Adjustability | ✘ |
| Synchronisation TX-RX | ✔ |
| Mounting | On surface |
| Power supply | 24V AC/DC |
| Output load | 60VA / 24W |
| Power consumption |
RX - 30mA TX - 20mA |
| Housing | Plastic |
| Protection rating | IP54 |
| Dimensions | 35 × 105 × 25 mm |
| Operating temperature | -20°C ÷ +55°C |
| Included in delivery |
1 × Photocell TX 1 × Photocell RX |
Manufacturer / Responsible party
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
The price of this product is based on an individual quote.
GET A QUOTE
Show details
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum order quantity:
1 piece
1 piece