Remote transmitter FAAC XT4 433 SL
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 787015
Index: 251
EAN:
8055195012675
Radio transmitter with 4 buttons. It operates on a 433 MHz frequency and supports FAAC SL encoding. Allows for controlling four motors, devices or functions.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | FAAC SL |
| Number of channels | 4 |
| Button | White |
| Battery type | 2 x 3V, CR 2032 |
| Protection rating | IP20 |
| Weight | 20 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 40 × 63 × 10 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✘ Available for purchase separately |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Telephone: +39 051 61724
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE