Remote transmitter FAAC XT2 433 SL
Manufacturer: FAAC
Manufacturer index: 787014
Index: 250
EAN:
8055195012668
Radio transmitter with 2 buttons. It operates on a 433 MHz frequency and supports FAAC SL encoding. Allows for controlling two motors, devices or functions.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Coding | FAAC SL |
| Number of channels | 2 |
| Button | White |
| Battery type | 2 x 3V, CR 2032 |
| Protection rating | IP20 |
| Weight | 20 g |
| Operating temperature | -20°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 40 × 63 × 10 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
| Wall holder | ✘ Available for purchase separately |
| Key ring | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
FAAC S.p.A. Soc. Unipersonale
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Via Calari 10
40069 Zola Predosa (BO)
Italy
Phone: +39 051 61724
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
REQUEST A QUOTE