Remote transmitter Somfy Telis 4 Lounge RTS
Manufacturer: Somfy
Manufacturer’s index: 1810938
Index: 1106
Technical specification
| Coding | RTS |
|---|---|
| Range | 20 m |
| Battery | 3V, CR2430 |
| Protection rating | Inside use, in a dry room, IP30 |
| Operating temperature | 0°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 148 × 49 × 22 mm |
| Number of channels | 5 |
| Frequency | 433.42 MHz |
Manufacturer / Responsible entity
Somfy Activités SA
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
France
Telephone: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
50 Avenue du Nouveau Monde
74300 Cluses
France
Telephone: +33 (0)4 50 96 70 00
E-mail: contact@somfy.com
Unfortunately, this product is no longer available.
However, if you have already visited this site, you are probably looking for this product, you already own one or you want to buy another one.
ASK FOR A QUOTE