Wireless code keypad Marantec Command 231 – 433 MHz
Manufacturer: Marantec
Manufacturer’s index: 69534
Index: 1288
Technical specification
| Frequency | 433 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 4 |
| Operating mode |
1ˢᵗ, 2ⁿᵈ and 3ʳᵈ channel - Impuls 4ᵗʰ channel - ON/OFF (eg. for lighting) |
| Backlit keypad | ✔ |
| Housing | Plastic |
| Power supply | 1 × CR2032, 3V |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -20°C ÷ +60°C |
| Dimensions | 70 × 110 × 48 mm |
| Battery | ✔ Included in delivery |
Manufacturer / Responsible entity
Marantec Antriebs- und Steuerungstechnik GmbH & Co. KG
Remser Brook 11
33428 Marienfeld
Germany
Telephone: +49 5247 705-0
E-mail: info@marantec.com
Remser Brook 11
33428 Marienfeld
Germany
Telephone: +49 5247 705-0
E-mail: info@marantec.com
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price