Remote transmitter Sommer Pearl – SOMloq2 – Black and pink
Manufacturer: Sommer
Manufacturer’s index: 4018V001
Index: 4283
Technical specification
| Frequency |
868.8 MHz 868.95 MHz |
|---|---|
| Coding |
SOMloq2 Backward compatibility with SOMloq Rollingcode |
| Number of channels | 4 |
| Communication | Unidirectional |
| Color | Black, pink |
| Power supply | 1 × CR2032, 3 V |
| Protection rating | IP54 |
| Operating temperature | -25 °C to +65 °C |
| Dimensions | 26 × 79 × 13 mm |
| Battery | ✔ Included |
| Key ring | ✔ |
| Wall mount | ✘ |
Manufacturer / Responsible entity
SOMMER Antriebs- und Funktechnik GmbH
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Hans-Böckler-Straße 27
73230 Kirchheim unter Teck
Germany
Telephone: +49 7021 80010
E-mail: info@sommer.eu
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price