Skjutgrindsöppnare Nice THOR 1500
Tillverkare: Nice
Tillverkarindex: TH1500
Index: 1168
Motor för tunga skjutgrindar med vikt upp till 1500 kg. Avsedd för privat bruk samt industriellt bruk med låg arbetsbelastning. 230V-motor. Utrustad med inbyggd styrcentral Nice ROA37 med integrerad Radiomottagare och mekaniska gränslägesbrytare.
Teknisk specifikation
| Maximal grindvikt | 1 500 kg |
|---|---|
| Användning | Industriell |
| Inbyggd styrcentral | ✔ Nice ROA37 |
| Inbyggd radiomottagare | ✔ |
| Strömförsörjning | 230 V |
| Motormatning | 230 V |
| Gränslägesbrytare | Mekaniska |
| Synkron drift av två motorer | ✘ |
Kapacitet
| Gånghastighet | 16 cm per sekund |
|---|---|
| Kraft | 360 N |
| Arbetscykler | 16 cykler per timme |
| Strömförbrukning | 1,6 A |
| Effekt | 350 W |
Kugghjul
| Kugghjulsmodul | 4 |
|---|---|
| Höjd till kugghjulets ovankant | 94 mm |
| Kan bytas ut mot andra | ✘ |
Mått, vikt
| Skyddsklass | IP44 |
|---|---|
| Drifttemperatur | -20 ÷ +50 °C |
| Mått | 335 × 275 × 203 mm |
| Vikt | 11,5 kg |
Tillverkare / Ansvarig enhet
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris