Skjutgrindsöppnare Nice RUN 2500
Tillverkare: Nice
Tillverkarindex: RUN2500
Index: 1159
Motor för skjutgrindar med vikt upp till 2500 kg. Avsedd för industriellt bruk. 230V-motor. Utrustad med inbyggd styrcentral Nice RUA1 kompatibel med BLUEBUS-teknik och mekaniska gränslägesbrytare.
Teknisk specifikation
| Maximal grindvikt | 2 500 kg |
|---|---|
| Användning | Industriell |
| Inbyggd styrcentral | ✔ Nice RUA1 |
| Inbyggd radiomottagare | ✘ |
| Strömförsörjning | 230 V |
| Motormatning | 230 V |
| Gränslägesbrytare | Mekaniska |
| Synkron drift av två motorer | ✔ |
Kapacitet
| Gånghastighet | 14 cm per sekund |
|---|---|
| Kraft | 830 N |
| Arbetscykler | 15 cykler per timme |
| Strömförbrukning | 2,7 A |
| Effekt | 870 W |
Kugghjul
| Kugghjulsmodul | 4 |
|---|---|
| Höjd till kugghjulets ovankant | 108 mm |
| Kan bytas ut mot andra | ✔, för kugghjul med modul 6, Nice RUA12 |
Mått, vikt
| Skyddsklass | IP54 |
|---|---|
| Drifttemperatur | -20 ÷ +50 °C |
| Mått | 400 × 390 × 255 mm |
| Vikt | 25 kg |
Tillverkare / Ansvarig enhet
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Visa detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Totalt netto för :
Totalt brutto för :
Försäljningsenhet:
stycken
stycken
Minsta kvantitet:
1 styck
1 styck
Leveranskostnad:
Gratis
Gratis
För större beställningar eller projekt erbjuder vi möjlighet till prisförhandling.
Förhandla pris