Remote transmitter Came TOP44FGN
Manufacturer: Came
Manufacturer’s index: 806TS-0310
Index: 2414
EAN:
8050456087829
4-button transmitter operating at 433.92 MHz. Compatible with a fixed code radio system - Came Fixed Code, including TOP, TAM, and TWIN coding. High-quality plastic housing. Features a loop for attaching to keys.
Technical specification
| Frequency | 433.92 MHz |
|---|---|
| Number of channels | 4 |
| Coding | Came Fixed Code |
| Battery type | 1 × CR2032, 3V |
| Dimensions | 36 × 73 × 15 mm |
| Operating temperature | -20 °C ÷ +55 °C |
| Wall mount | ✘ |
| Keyring | ✔ Included |
| Battery | ✔ Included |
Manufacturer / Responsible entity
CAME S.p.A.
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
Via Martiri della Libertà 15
31030 Dosson di Casier (TV)
Italy
Telephone: +39 0422 4940
Show details
VAT rate:
0%
0%
Total net for :
Total gross for :
Sales unit:
pieces
pieces
Minimum quantity:
1 piece
1 piece
Delivery cost:
Free
Free
For larger orders or projects, we offer the possibility of price negotiation.
Negotiate price