Skydeportåbner Nice THOR 1500
Producent: Nice
Producentindeks: TH1500
Indeks: 1168
Portåbner til tunge skydeporte med en vægt på op til 1500 kg. Designet til privat og industriel brug med lav arbejdsbelastning. 230V motor. Udstyret med indbygget styringsenhed Nice ROA37 med integreret Radiomodtager og mekaniske endestop.
Tekniske specifikationer
| Maksimal portvægt | 1500 kg |
|---|---|
| Anvendelse | Industriel |
| Indbygget styring | ✔ Nice ROA37 |
| Indbygget radiomodtager | ✔ |
| Strømforsyning | 230 V |
| Motorstrømforsyning | 230 V |
| Grænseafbrydere | Mekanisk |
| Synkron drift af to motorer | ✘ |
Effektivitet
| Kørehastighed | 16 cm pr. sekund |
|---|---|
| Kraft | 360 N |
| Arbejdscyklusser | 16 cyklusser i timen |
| Strømforbrug | 1,6 A |
| Effekt | 350 W |
Tandhjul
| Tandhjulsmodul | 4 |
|---|---|
| Højde til toppen af tandhjulet | 94 mm |
| Mulighed for at udskifte med andre | ✘ |
Dimensioner, vægt
| Beskyttelsesklasse | IP44 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ÷ +50 °C |
| Dimensioner | 335 × 275 × 203 mm |
| Vægt | 11,5 kg |
Producent / Ansvarlig enhed
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Vis detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Total netto for :
Total brutto for :
Salgsenhed:
stykker
stykker
Minimumsantal:
1 stykke
1 stykke
Leveringsomkostning:
Gratis
Gratis
Ved større ordrer eller projekter tilbyder vi mulighed for prisforhandling.
Forhandl pris