Skydeportåbner Nice RUN 1500
Producent: Nice
Producentindeks: RUN1500R10
Indeks: 1456
Skydeportsåbner til en vægt på op til 1500 kg. Designet til industriel brug. 24V motor. Udstyret med indbygget styringsenhed Nice RBA3R10 kompatibel med BLUEBUS-teknologi og mekaniske endestop.
Tekniske specifikationer
| Maksimal portvægt | 1500 kg |
|---|---|
| Anvendelse | Til private hjem og industri |
| Indbygget styring | ✔ Nice RBA3R10 |
| Indbygget radiomodtager | ✘ |
| Strømforsyning | 230 V |
| Motorstrømforsyning | 24 V |
| Grænseafbrydere | Mekanisk |
| Synkron drift af to motorer | ✔ |
Effektivitet
| Kørehastighed | 18 cm pr. sekund |
|---|---|
| Kraft | 560 N |
| Arbejdscyklusser | 60 cyklusser i timen |
| Strømforbrug | 2 A |
| Effekt | 400 W |
Tandhjul
| Tandhjulsmodul | 4 |
|---|---|
| Højde til toppen af tandhjulet | 108 mm |
| Mulighed for at udskifte med andre | ✔, til tandhjul med modul 6, Nice RUA12 |
Dimensioner, vægt
| Beskyttelsesklasse | IP54 |
|---|---|
| Driftstemperatur | -20 ÷ +50 °C |
| Dimensioner | 400 × 390 × 255 mm |
| Vægt | 19 kg |
Producent / Ansvarlig enhed
Nice S.p.A.
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Via Callalta 1
31046 Oderzo (TV)
Italien
Telefonnummer: 39 0422 853838
E-mail: info@niceforyou.com
Vis detaljer
Moms-sats:
25%
25%
Total netto for :
Total brutto for :
Salgsenhed:
stykker
stykker
Minimumsantal:
1 stykke
1 stykke
Leveringsomkostning:
Gratis
Gratis
Ved større ordrer eller projekter tilbyder vi mulighed for prisforhandling.
Forhandl pris